سئو
برزگران
تبلیغات
طراحی سایت
تاریخ امروزشنبه , ۳ مهر ۱۴۰۰

پهباد nec با سرنشین به پرواز در آمد

کمپانی NEC Corp با همکاری یک شرکت دیگر موفق به ساخت ماشین پرنده ای شده که می تواند حدود یک دقیقه در هوا معلق بماند.

شرکت ان ای سی (NEC) با همکاری استارتاپ Cartivator حدود یک سال برای ساخت این ماشین پرنده زمان صرف کرده اند. این وسیله ۱۵۰ کیلوگرمی three.9 متر طول، ۳٫۷ متر پهنا و ۱٫Three متر ارتفاع دارد.

این ماشین پرنده در واقع یک پهپاد بزرگ با توانایی حمل سرنشین است. کمپانی ژاپنی دیروز در حومه شهر توکیو برای جلوگیری از آسیب رسیدن به تماشاچیان، این پهپاد را در یک زمین قفس شکل ۱۰ در ۲۰ متری آزمایش کرد. این ماشین پرنده پرواز موفقیت آمیزی را پشت سر گذاشت و توانست بدون حمل سرنشین تا ارتفاع three متری اوج بگیرد.

اگرچه شرکت NEC با این پرواز نمایشی کار بزرگی انجام داده اما برنامه ای برای تولید انبوه این پهپاد ندارد. البته مدیر استارتاپ Cartivator که در ساخت این پهپاد با NEC همکاری کرده خبر داده که این شرکت سال ۲۰۲۶ این پهپاد سرنشین دار را به شکل انبوه تولید خواهد کرد. این استارتاپ از حمایت دولت ژاپن برخوردار بوده و پروانه لازم برای به پرواز درآوردن ماشین های پرنده را هم دریافت کرده است.

 

دولت ژاپن قصد دارد تا این کشور پس از عقب ماندن از دیگر کشورها در تولید خودروهای برقی و سرویس های اشتراک سفر، در زمینه تولید پهپادهای سرنشین دار پیشرو باشد. سران این کشور اقتصادی قصد دارند ارسال محموله های پستی بوسیله ماشین های پرنده را تا سال ۲۰۲۳ و تولید پهپادهای سرنشین دار شهری را تا سال ۲۰۳۰ محقق کنند.ژاپن تنها کشوری نیست که ساخت پهپاد سرنشین دار را در برنامه دارد؛ امارات، سنگاپور و نیوزلند نیز برای ساخت چنین وسیله ای ابراز تمایل کرده اند. گفته می شود اوبر هم در حال ساخت تاکسی پرنده بوده و کمپانی .Kitty Hawk Corp که توسط هم بنیانگذار گوگل یعنی لری پیج راه اندازی شده نیز در حال ساخت ماشین پرنده است.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *