تاریخ امروزیکشنبه , ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

۳۵ نکته برای گرفتن یک عکس خوب با گوشی هوشمند(قسمت۱)

وسایل شما فقط وسیله هستند، شما میتونید با canon 5dsr یا با یه iPhone 5s قدیمی عکس بگیرید ولی یک عکاس عالی میتونه با هر دستگاهی که قابلیت گرفتن عکس داشته باشه عکس های زیبایی بگیره.

میخواید عکس های بهتری با گوشی های هوشمندتون بگیرد؟عالیه مقاله ای زیر نکاتی هستند که چهار تا از عکاس های با تجربه سایت ۵۰۰px جمع آوری کردن.

خب پس اگر شما دوست دارید که یه عکسی مثل عکس های که در زیر خواهید دید با گوشی هوشمندتون بگیرید ،خودکار و کاغذ بردارید(یا یک فایل متنی توی لب تابتون باز کنید) و نکته های که گفته میشه رو یاد داشت کنید.

۱-همیشه آماده باشید

گوشی هوشمندتون همیشه روی حالت دوربین باشه که وقتی قفل گوشی رو باز کردید آماده گرفتن عکس باشه.لحظه های خوب برای عکاسی به راحتی از بین میرن. بهانه های مثل این که “وای گوشی من تو کیفمه یا نزدیکم نیست” قابل قبول نیست ، چون داریم راجع به عکاسی با موبایل صحبت می کنیم ، بهتر این که گوشی همیشه تو دستتون باشه.

این چیزی که گفته شده ممکنه خیلی بدیهی باشه ، اما با این اوصاف یادتون باشه که گوشیتون رو شارژ و لنز دوربین رو تمیز کنید.گذاشتن گوشی روی حالت هواپیما نه تنها به نگه داشتن بیشتر باتری کمک میکنه بلکه از حواس پرتی موقع عکاسی جلوگیری میکنه.

۲-به دوباره گرفتن عکس فکر نکنید

اگر شک دارید که عکس بگیرید یا نه – عکس بگیرید.بعضی از لحظه ها دوباره  تکرار نمیشن . اگر از عکسی که گرفتین خوشتون نمیاد، می تونید پاکش کنید ولی اگر لحظه مناسب رو از دست بدید دیگه نمی تونید زمان رو برای گرفتن عکس برگردونید. زیاد فکر نکید بدون شک عکستون رو بگیرید ، چون که نباید چیزی رو از دست بدید.

۳-نور

فراموش نکنید که تمام عکاسی استفاده درست از نوره.حتی خسته کننده ترین ترکیب هم میتونه با یک نور دهی خوب نجات پیدا کنده ، فرقی هم نمیکنه که شب باشه یا روز.

۴-نقاط ضعف و قوط دوربین گوشی خودتون رو پیدا کنید

به طور مثال وقتی گوشی شما نمیتونه در شب به اندازه روز خوب عکاسی کنه و عکسی که در شب گرفته میشه تار و پر از نویز هست ، بنابراین بهتر این که در روز ازش استفاده بشه البته این دلیل نمیشه که شب عکس نگیرید.

تنبل نباشید ، یاد بگیرد که چه طور باید با قسمت تنظیمات دستی گوشی کار بکنید تا بتونید از بیشتر حد توان ازش استفاده کنید. شاید ما به این فکر هستیم که همه چیز رو میدونیم ولی بعضی اوقات یاد گرفتن یک چیز کوچیک و به کار بردنش میتونه یه تغییر خیلی بزرگ در عکس های که می گیرید ایجاد کنه.

۵-از زوم استفاده نکنید

یکی از اولین قدم ها برای گرفتن یک عکس بد استفاده از زوم دوربین است. اگر میخواید روی چیزی زوم کنید ، از پاهاتون استفاده کنید و برید جلو .یادتون نره که این فقط یه گوشیه و قابلیت های که دارن مثل دوربین های dslr نیستند.

ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *