فصد خون غرب تهران
سئو
برزگران/a>
تبلیغات
طراحی سایت
خشکشویی
تاریخ امروزچهارشنبه , ۹ خرداد ۱۴۰۳

موضوعات روز آینده چه شکلی است؟

طبق یک گزارش جدید در باره آینده فناوری، بزرگراه‌های زیر‌آبی، ورزش‌های هاوِربردی و تعطیلات در فضا، ۵۰ سال دیگر کاملاً عادی خواهند شد.

این پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که زندگی در سال ۲۰۶۹ ممکن است کاملا با زندگی این روزهای ما فرق کند.

این گزارش را سامسونگ تهیه کرده است و گروهی از آینده‌پژوهان آن را ساخته‌اند (کسانی که درزمینهٔ آینده پژوهش می‌کنند و بنا بر جریان‌های موجود پیش‌بینی‌هایی در مورد آن می‌کنند).

آنها فکر می‌کنند که روش‌های سفر ما در دنیا به کلی دگرگون خواهد شد و به موهبت وجود تاکسی‌ها و اتوبوس‌های هوایی چیزی به نام راهبندان کاملاً به تاریخ می‌پیوندد.

برای سفر‌های طولانی‌تر، در این گزارش پیش‌بینی شده است که بزرگراه‌های زیر آبی میان کشور‌ها کشیده می‌شود و با وسایل نقلیهٔ بسیار پر‌سرعت همه می‌توانند در کمتر از یک ساعت به سرعت برق ‌و ‌باد از کشوری به کشور دیگر بروند.

تاکسی‌های پرنده
Image captionتاکسی‌های پرنده

راکت‌های قابل‌استفادهٔ مجدد در لایه‌های بالاتر اتمسفر با سرعت خیلی زیاد پرواز می‌‌کنند به نحوی که زمان سفر بین لندن تا نیویورک به کمتر از ۳۰ دقیقه خواهد رسید.

و اگر بخواهید خیال‌تان کمی بیشتر جولان دهد، می‌توانید گردشگری فضایی را تصور کنید که همگانی و محبوب خواهد شد با هتل‌های لوکس فضایی که در مدار مریخ می‌چرخند.

طرح ساختمانی زیر‌زمینی که فضای سبز و امکانات ورزشی و مکان‌هایی برای زندگی دارد
Image captionطرح ساختمانی زیر‌زمینی که فضای سبز و امکانات ورزشی و مکان‌هایی برای زندگی دارد

ساختمان‌ها چه شکلی خواهند شد؟

یکی از آینده‌پژوهان‌ می‌گوید به دلیل کمبود جا، ساختمان‌ها زیر زمین ساخته می‌شوند با سنگ‌هایی که خاصیت جذب گرمای خورشید در تابستان را دارد که شهر را خنک نگه دارد و در زمستان آن را آزاد کند و همانند رادیاتور‌های بزرگی عمل کند که این “زمین‌خراش”ها را گرم کند.

برای تغذیهٔ این شهرهای زیر‌زمینی، گیاهانی که در زیر زمین با نور مصنوعی رشد کنند، در نظر گرفته شده است.

دکتر مورگان گای، آینده‌پژوه در زمینهٔ تغذیه، می‌گوید که حشرات به یکی از منابع اصلی غذایی ما تبدیل خواهند شد. او رستوران‌های فست‌فودی را تصور می‌کند که همبرگر حشرات عرضه می‌کنند و آشپزخانه‌ها به محفظه‌های مخصوص پرورش حشرات و ابزار‌هایی برای برداشت حشرات تولید‌شده مجهز خواهند شد.

این گزارش همچنین می‌گوید که ورزش و فعالیت‌های بدنی هم کاملاً به شکل دیگری درخواهد آمد.

مسابقات ورزش‌هایی مثل کوئیدیچ (ورزشی متشکل از دو تیم هفت نفره است که هرکدام از بازیکنان در هنگام بازی، باید جارویی را بین پاهای خود قرار داده باشند و در هری پاتر هم به وفور هست) به صورت چهار‌بعدی در استادیوم‌های بزرگ ورزشی برگزار می‌شوند در حالی که جمعیت تماشاچی سوار بر هاور‌بورد، بازیکنان را تشویق می‌کنند.

به نظر جالب می‌رسد.

نظرتان در مورد بازی کوئیدیچ سوار بر هاور‌بورد چیست؟
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *