سئو
برزگران
تبلیغات
طراحی سایت
تاریخ امروزدوشنبه , ۴ مرداد ۱۴۰۰

با رفع تحریم هواوی سرویس های گوگل فورا به هواوی میت ۳۰ بازخواهد گشت

مدیرعامل شرکت هوآوی در کنفرانسی بعد از مراسم معرفی خانواده هواوی میت ۳۰ اعلام کرد این دستگاه از خدمات گوگل بی بهره اند. همچنین حالا عنوان شده است در صورت رفع تحریم هواوی سرویس های گوگل فورا به هواوی میت ۳۰ بازخواهد گشت. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

رفع تحریم هواوی

هواوی میت ۳۰ پرو

هواوی میت ۳۰ پرو

ریچارد یو، مدیرعامل هووی در مصاحبه‌ای بعد از مراسم معرفی میت ۳۰ در مونیخ آلمان درباره چالش‌های عرضه پرچمداری اندرویدی بدون سرویس‌های گوگل سخن گفت. یو به روشنی اعلام کرد که هوآوی به جز AOSP که شالوده EMUI را می‌سازد، هیچ نرم‌افزاری را از گوگل روی گوشی‌های سری میت ۳۰ نصب نکرده است.

با این حال، این طور که به نظر می‌رسد هوآوی بی‌سروصدا خود را آماده بهترین حالت احتمالی کرده تا اگر تحریم‌های آمریکا برداشته شد، آن‌ها بتوانند شرایط را به حالت قبل برگردانند.

وقتی از مدیرعامل هوآوی پرسیده شد که در این صورت آیا این شرکت آپدیتی برای دستگاه‌های خود عرضه می‌کند که اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های گوگل را به میت ۳۰ اضافه کند، او گفت این اتفاق ظرف یک شب عملی خواهد بود. البته به نظر می‌رسد که چنین ادعایی در عمل کمی اغراق‌آمیز باشد، اما معلوم است که هوآوی آمادگی کامل را برای این کار دارد.

در حال حاضر هیچ گواهی مبنی بر نزدیک شدن به راهکاری مشترک برای حل این مشکل وجود ندارد. یو اعتراف می‌کند که هوآوی در جنگ تجاری بین آمریکا و چین نقش مهمی دارد، اما او امیدوار است که این جنگ هر چه زودتر تمام شود، چون صدمات ناشی از آن به هر دو کشور وارد می‌شود.

با این مصاحبه خریداران میت ۳۰ می‌توانند امیدوار باشند که با پایان جنگ تجاری و برداشته شدن تحریم‌ها، هوآوی از طریق انتشار یک آپدیت نرم‌افزاری تمام اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های گوگلی را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *