فصد خون غرب تهران
سئو
برزگران/a>
تبلیغات
طراحی سایت
خشکشویی
تاریخ امروزشنبه , ۲۳ تیر ۱۴۰۳

ستاره ژاپنی قربانی تصویر سلفی با کیفیت

ستاره پاپ ژاپنی حین انتشار تصویر سلفی حتی فکرش را هم نمی کرد یکی از هوادارانش با استفاده از همین عکس و روشی عجیب محل اقامتش را شناسایی کرده و به او حمله کند.

ماه گذشته فردی ۲۶ ساله به نام «هیبیکی ساتو» به یک سلبریتی ژاپنی حمله کرده و او را مورد آزار و اذیت قرار داد. ساتو پس از دستگیری اعتراف کرده که از طرفداران این ستاره بوده و صفحات وی را در شبکه های اجتماعی دنبال می کرده است.

به گفته متهم وی در یکی از عکس های سلفی این خواننده متوجه انعکاس تصویر یک ایستگاه در چشمش شده و با استفاده از گوگل استریت توانسته محل آنرا پیدا کند. وی سپس با کمین در همان ایستگاه خواننده را پیدا کرده و با تعقیب وی ساختمان محل سکونتش را شناسایی کرده است.

ستاره پاپ ژاپنی

ساتو به این هم بسنده نکرده و با بررسی دقیق مکان پرده ها و نحوه ورود نور در تصاویر و ویدیوها طبقه ای که قربانی در آن ساکن بوده را هم شناسایی کرده است. وی در نهایت با نقشه از پیش تعیین شده به این ستاره پاپ حمله کرده و او را مورد آزار و اذیت قرار داده است.

«شویچیرو هوشی»، استاد دانشگاه متروپولیتن توکیو که در زمینه خطرات شبکه های اجتماعی تخصص دارد، به کاربران هشدار داده در به اشتراک گذاری تصاویر و ویدیوها با دیگران حساس باشند.

به گفته وی دوربین گوشی ها آنقدر پیشرفت کرده که می تواند اطلاعات شخصی افراد را به روش هایی کاملا غیرمنتظره افشا کند. در این زمینه کاملا حق با هوشی است چرا که در سال گذشته شاهد معرفی موبایل هایی بودیم که دوربین سلفی آنها دست کمی از ماژول تصویربرداری اصلی ندارد.

هوشیرو حتی توصیه کرده کاربران برای در امان ماندن از خطرات مشابه رزولوشن تصاویر را پیش از انتشار در پلتفرم ها کاهش دهند.

منبع:

nhk

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *