فصد خون غرب تهران
سئو
برزگران/a>
تبلیغات
طراحی سایت
خشکشویی
تاریخ امروزیکشنبه , ۶ خرداد ۱۴۰۳

رازِ خلق یک نقاشی شاهکار و هنرمندانه

رازِ خلق یک نقاشی شاهکار و هنرمندانه

به خاطر نگه‌داشتن هدف یا مفهوم کار چیزی است که به ما برای خلق یک نقاشی شاهکار و ارزشمند انگیزه می‌بخشد. این نقاشی می‌تواند از هر سوژه‌ای باشد یا می‌تواند یک منظره باشد. اما نکته کلیدی این است که به عنوان یک هنرمند تمام تکنیک‌های لازم برای خلق اثر را به کار گیرید. بدون هدف و تنها با بهره‌گیری از تکنیک‌های نقاشی، به سادگی در دام یک نقاشی خلق شده بی احساس گرفتار خواهید شد. شاید در نهایت اثر شما دقیقا همانند منظره پیش‌رویتان باشد اما حرف خاصی برای گفتن نخواهد داشت. تمرین شاید یک هنرمند را به گالری‌های معروف برساند اما بدون عشق هیچ نقاشی شاهکار و هنرمندانه‌ای خلق نخواهد شد.

سه سوال!

برای آنکه بتوانید به هدف مطلوبتان برسید از خودتان سه سوال بپرسید: چرا؟ چه چیزی و چه زمان؟ اگر بدانیم چرا با یک منظره ارتباط احساسی برقرار می‌کنیم آنگاه جواب سوال دوم را نیز به نوعی داده‌اید. بدین‌ترتیب خواهید فهمید چه چیزهایی را در نقاشی خود قرار دهید یا از آن کنار بگذارید.

در نهایت خلق چیزی که نگاه بیننده را به خود میخکوب کند، به شما برای پاسخ به سوال چه زمان یاری خواهد کرد. در واقع با پرسیدن این سوال می‌خواهید بدانید چه زمانی می‌توانید یک نقاشی را تمام شده بدانید؟ یک نقاشی وقتی به اتمام رسیده که هدف اصلی از خلق آن به دست آمده باشد.

از خودتان بپرسید «در وهله اول چه چیزی توجه مرا به خود جلب کرد؟» سپس با در نظر گرفتن همه آنچه از تکنیک‌های نقاشی می‌دانید به عمق موضوع وارد شوید و به نکاتی در ورای ظاهر توجه کنید. این کار یک گام اساسی برای خلق یک نقاشی شاهکار و ماندگار است.

نویسنده و منتقد هنری جان راسکین می‌گوید: «وقتی عشق و هنر با یکدیگر همکاری کنند، باید انتظار یک اثر شاهکار را داشت.»

منبع: a7sun.ir

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *